Viruton EXTRA 1l - koncentr do dezynfekcji narzędz

Nowy produkt

69,00 zł brutto

69,00 zł za szt.

 VIRUTON EXTRA to koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi w stęzeniu roztworu już od 0,05%. Wysoce wydajny preparat przeznaczony jest do jednoczesnego mycia i dezynfekcji instrumentów chirurgicznych, rotacyjnych. Może być stosowany do dezynfekcji manualnej i w myjkach ultradźwiękowych. Przebadany zgodnie z nowymi normami dla środków dezynfekcyjnych (EN 14885). Viruton Extra posiada bardzo dobre właściwości czyszczące i szerokie spektrum bójcze w krótkim czasie działania (bakterie, prątki, grzyby, wirusy Adeno i Polio). Przeznaczony jest do manualnej dezynfekcji narzędzi oraz dezynfekcji w myjkach ultradźwiękowych. Produkt wykazuje właściwości antykorozyjne i wysoką tolerancję materiałową. Jest zalecany do instrumentów ze stali szlachetnej, niklu, miedzi, aluminium, gumy, porcelany, szkła i tworzywa sztucznego.

Sposób użycia:
Przygotować roztwór użytkowy koncentratu poprzez rozcieńczenie z wodą w odpowiedniej proporcji. Wybór stężenia zależy od pożądanego spektrum i czasu działania. W celu otrzymania stężenia 0,5% należy 5 ml koncentratu rozpuścić w 995 ml wody. Instrumenty bezpośrednio po użyciu zanurzyć w roztworze. Wszystkie części i otwory muszą być całkowicie wypełnione roztworem. Po dezynfekcji, instrument wypłukać i wysuszyć. Aktywność nieskażonego roztworu roboczego wynosi 14 dni. Ze względów higienicznych zaleca się codzienną wymianę roztworu.
Nie łączyć z innymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi.

Skład:
100 g zawiera: 11,50 g N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3–diamina (CAS: 2372-82-9) 3,12 g Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega.-hydroksy-,propanian(sól) (CAS: 94667-33-1) 1,25 g Chlorek didecylodimetyloamonu (CAS: 7173-51-5)

Opakowanie: 1000 ml z dozownikiem

30 Inne produkty w tej kategorii

Product successfully added to the product comparison!